Strony internetowe cena. Sprawdź cennik stron.

Ile kosztuje strona internetowa - cennik?

 1. Jaki wpływ na cenę mają sposoby wykonywania stron internetowych?
 2. Ile kosztuje strona wykonana przez frelancera?
 3. Ile kosztuje strona internetowa wykonana z szablonu?
 4. Ile kosztuje strona internetowa z autorskim projektem graficznym wykonana przez profesjonalna agencje?
 5. Najczęściej zadawane pytania dotyczące cen stron internetowych.

Jaki jest koszt strony internetowej? Jest jedno z kluczowych pytań z jakimi zmaga się przedsiębiorca rozpoczynający przygodę z budową strony internetowej dla swojej firmy. Projektowanie i stworzenie strony internetowej jest to dość złożony proces, który wymaga zaangażowania wielu godzin pracy i kilku specjalistów z zakresu grafiki, kodowania, UX, opracowania treści. Przynajmniej jezeli rozpatrujemy w pełni profesjonalne podejście do tworzenia stron.Strony internetowe cena usług zależny od sposobu wykonania strony.

Jaki wpływ na cenę mają sposoby wykonywania stron internetowych?

Poszukując wykonawcy strony www i wysyłając zapytania do wielu firm w sprawie ceny strony internetowej, można otrzymać bardzo szerokie spektrum cenowe ofert. Przy typowo firmowych stronach internetowych będzie to od 300 do nawet 10 000 złotych. Dlaczego jest taka duża rozpiętość cen wykonania stron internetowych? Czy wybrać najtańszą czy najdroższą ofertę? To postaramy się po krótce wyjaśnić poniżej.

Na rynku można wyodrębnić kilka modeli działań związanych z tworzeniem stron www. Różną się one ilością zaangażowanych osób, podejściem do realizacji, efektem końcowym, a co najważniejsze to skutecznością strony internetowej. Zanim przejdziemy do cennika stron internetowych zaprezentujemy 3 modele działania z którym stykają się klienci.Freelancer, informatyk - cennik stron internetowych

Ile kosztuje strona wykonana przez frelancera?

Freelancer, informatyk instalujący gotową stronę z szablonu opartą o system CMS przeważnie WP. Przy tego typie pracach najcześciej na stronę jest poświeconych od 5 do 10 roboczogodzin. Klient ma możliwość wybrania szablonu graficznego z bazy gotowców. Po czym jest taka strona www (w postaci szablonu i systemu CMS) pobierana z internetu, instalowana na serwerze i lekko konfigurowana. Często trzeba samodzielnie wprowadzać zdjęcia i treści. 

Po uruchomieniu strony już na pierwszy rzut oka widać wiele niedociągnięć typu:

 1. Szablon, który nie ma przetłumaczonych elementów z angielskiego na polski.
 2. Na stronie internetowej za taka cenę są widoczne puste miejsca, w które nie wiadomo co wpisać bo były w szablonie, a nikt nie ma pomysłu jak to wykorzystać.
 3. Strona www często nie jest dostosowana do różnych przeglądarek, przykładowo poprawnie wygląda na Chrome natomiast na Safari już nie.
 4. Słaba widoczność w wyszukiwarce internetowej. Strona niby jest ale jej nie ma.
 5. Wolno działająca strona, wymagająca długiego czasu oczekiwania na otwarcie. Co często zniechęca użytkowników do dalszego przegladania. 
 6. Bardzo słabo działająca wersja mobilna strony.

Jedyna zaletą tego typu strony internetowej jest cena. Cennik wykonania strony www z szablonu oscyluje w przedziale od 300 do 1000 zł (netto lub brutto w zależności od formy rozliczenia). Natomiast dla klienta taka strona nie ma żadnej wartości dodanej do prowadzonego biznesu. Można to porównać do postawienia bilbordu w szczerym polu w odlegości 300 metrów od drogi. Firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych z szablonów - cena wykonania strony internetowej

Ile kosztuje strona internetowa wykonana z szablonu?

Firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych również opartych na szablonach graficznych bazujących na systemie CMS typu Word Press. W tym modeli działania firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych na ogół poświęcają na całość od 10 do 25 roboczogodzin. W tym wypadku klient otrzymuje usługę lepszej jakości. Aczkolwiek dalej jest to szablon, choć czasami są możliwe lekkie modyfikacje jego wyglądu lub działania. 

Czym się charakteryzuje tego typu strona internetowa i jaka jest jej cena:

 1. Informacje prezentowane na stronie są podyktowane tym jaki został wybrany szablon, a nie tym co poszukują klienci odwiedzający stronę.
 2. Wolno działająca strona co wynika z niskiej jakości użytych szablonów. Czasami zdarzają się firmy, które optymalizują szablony ale jest to dość rzadkie. 
 3. Słaba widoczność w wyszukiwarce internetowej.

Cena wykonania strony internetowej w tej grupie wynosi od 1500 do 3000 zł netto. W przypadku firm gdzie są znaczne ograniczenia w budżecie lub marketing internetowy i wizerunek w mediach cyfrowych ma niewielkie znaczenie jest to pod względem cenowym najbardziej optymalne rozwiązanie.Agencje projektujące strony internetowe - cennik

Ile kosztuje strona internetowa z autorskim projektem graficznym wykonana przez profesjonalna agencje interaktywną?

W tym wypadku klient otrzymuje usługę najbardziej dopasowana do potrzeb. Na ogół na stronę jest poświęcone od 60 do 120 roboczogodzin. Nad jej sukcesem pracuje kilkuosobowy zespół odpowiedzialny za: projekt nawigacji i układu strony, projekt graficzny, kodowanie, ciecie strony połączenie z systemem CMS, dostosowanie do urządzeń mobilnych i różnych  przeglądarek, testy, poprawki wdrożenie a później obsługę serwisową. 

Czym charakteryzują się realizacje wykonane przez agencję i jaka jest cena strony internetowej.

 1. Informacje prezentowane na stronie są zależne od tego co poszukują jej użytkownicy i wytycznymi Klienta. Na podstawie analizy i konsultacji jest opracowany autorski projekt graficzny.
 2. Fukcjonalność strony UX jest na wysokim poziome. 
 3. Stron często są bardzo dobrze zoptymalizowane pod względem prędkości i wydajności. Na co mocno uwagę zwraca wyszukiwarka Google.  
 4. Strony są dobrze dostosowane do pozycjonowania.

Cena wykonania strony internetowej przez agencje interaktywną 

wynosi od 5000 zł do 10 000 zł netto. Może się to wydawać dość wysoko w porównania do wcześniejszych modeli, aczkolwiek dla dla większości firm jest to jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych i słabej jakości strona powoduje tylko utratę klientów. 

Generalnie aby w uproszczeniu zobrazować ceny wykonania strony internetowej to najłatwiej jest porównać do transportu. Z punktu A do punktu B możemy dojechać używając własnego wygodnego samochodu, który kupiliśmy konfigurując go do naszych potrzeb  (to jest usługa realizowana przez agencję). Możemy też przemieszczać się z wykorzystaniem transportu publicznego czyli dostosowujemy się do gotowego szablonu jak w przypadku freelancerów, informatyków i firm bazujących na nich. W obydwu wypadkach osiągniemy cel i dojedziemy z punktu A do punktu B.

Drogi Kliencie zachęcamy do kontaktu. Wtedy przygotujemy indywidualną wycenę wykonania strony internetowej. Jeżeli planujesz budowę strony internetowej i działasz w Szczecinie to chętnie porozmawiamy osobiście w siedzibie Twojej firm lub naszym biurze Szczecin ul. Majora W. Raginisa 5/3. Natomiast jeżeli poszukujesz wykonawcy strony internetowej a nie jesteś ze Szczecina to nie jest przeszkoda możemy się porozmawiać  przez wszelkie dostępne kanały.Najcześciej zadawane pytania dotyczące ceny wykonania strony internetowej.

Jakie elementy wpływają na cenę strony internetowej?

Pierwszym elementem wpływającym na cenę strony www jest objętość. Czyli to ile będzie zawierała podstron np: oferta z podziałem na podkategorie, galeria, realizacje, informacje o firmie. W przypadku stron internetowych prezentujących dzialalność firm to wyróżniamy: małe strony zawierające do 10 podstron, średnio rozbudowane zawierające od 10 do 25 podstron, bardziej rozbudowane od 25 do 50 oraz bardzo rozbudowane zawierajace powyżej 50 podstron. 

Kolejnym elementem wpływającym na koszt stworzenia strony internetowej są takie elementy jak:

 • moduł katalogu usług, produktów (jest to specjalny moduł ułatwiający zarządzanie ofertą),
 • moduł katalog realizacji,
 • moduł do zarządzania ogłoszeniami o pracę,
 • wszelkiego rodzaju kalkulatory,
 • inne elementy programistyczne, 
 • ilość tworzonych widoków podstron przykładowo strona główna, podstrona treściowa, podstrona katalogu produktów, podstrona oferty, podstrona informacji o firmie itp.,
 • ilośc wersji językowych.

Cena podstawowej strony internetowej zaczyna się od 5000 zł netto. Natomiast w zależności od ilości elementów (modułów), stopnia jej rozbudowy ilości języków to górna granice może wynosić  kilkanaście tysięcy zł netto. 

Czy ilość języków wpływa na cenę strony internetowej?

Tak każdy dodatkowy język na stronie internetowej zwiększa cenę gdyż wymaga to dodatkowej pracy z przygotowaniem strony pod dany jezyk oraz wprowadzeniem treści. Dodatkowo dochodzą koszty tłumaczenia. Przy profesjonalnie wykonywanych stronach internetowych nie korzysta się z translatorów, które automatycznie tłumacza treści, gdyż jakość tłumaczeń jest bardzo niska, dodatkowo taka wersja językowa nie ma żadnej wartości dla wyszukiwarki Google.

Nie potrzebuje systemu CMS czy wtedy strona będzie tańsza?

Podłączenie systemu CMS nie ma wpływu na cenę wykonania strony. 

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej?

Staramy się tworzyć strony internetowej, które nie wymagają ciagłego serwisowania. W zasadzie można powiedzieć, że są bezobsługowe i przez to bez kosztowe. Poza stałymi czynnikami jak serwer i domena, to nie wymagają opłat jeżeli nie ma potrzeby abyśmy coś tam zmieniali.

Ile kosztuje serwer i domena?

Koszt typowej usługi hostingowej zawierajćej serwer, konta pocztowe, certyfikat ssl oscyluje w granicach 300 zł netto na rok. Koszt domeny jest zależny od typu domeny. Z reguły wynosi 9,9 zł netto za rejestracje i pierwszy rok i 99 lub 109 zł netto za odnowienie na kolejny rok. 

Ile kosztuje obsługa strony internetowej?

Tak jak pisaliśmy w poprzednich pytaniach to w przypadku gdy strony www nie wymagają zmian to są bez kosztowe. W przypadku potrzebnych działań naszej agencji to po ustaleniu zakresu prac związanych ze strona internetową dokonujemy wyceny.

+48 501 705 751