Pytania i odpowiedzi dotyczące projektowania stron

W tym dziale prezentujemy zbiór najczęściej zadawanych pytań ze od potencjalnych Klientów.

Czym się kierować przy wyborze firmy zajmującej się projektowaniem strony www?

Wiemy że na pierwszy rzut oka jest bardzo trudno wybrać firmę, która zaprojektuje i wykona stronę www. W każdym mieście tych firm jest dziesiątki. Dodatkową trudnością w wyborze jest rozpiętość cenowa wynosząca od 300 zł to kilku, kilkunastu tysięcy zł.
Do wyboru mamy 3 grupy wykonawców stron internetowych:

  • małe jednoosobowe firmy albo osoby prywatne (studenci), którzy samodzielnie często bez faktury tworzą wątpliwej jakości strony internetowe,
  • profesjonalne średniej wielkości agencje interaktywne, zatrudniające specjalistów (programistów, grafików) doświadczonych i wykształconych w danej dziecinie, z których wiele jest w stanie dobrze zaprojektować i stworzyć profesjonalną stronę internetową,
  • duże agencje interaktywne, które główne pracują dla dużych korporacji.

Kluczowym czynnikiem, który powinien wpłynąć na decyzję są realizację i doświadczenie danej firmy, zaplecze technologiczne. Lepiej unikać młodych firm bez doświadczenia używających gotowych systemów CMS, gdyż wiele z nich nie przetrwa 2 lat (czyli po tym jak zaczną płacić normalny ZUS) i będą mieli Państwo problem z przyszłymi modyfikacjami strony internetowej, poza tym w wyniku braku doświadczenia te firmy uczą się tworzyć strony Państwa kosztem. Doświadczona firma działająca od wielu lat i posiadająca w swoim dorobku ponad 100 zrealizowanych stron wie jak zaprojektować stronę dla większości branż, zna zasady użyteczności stron internetowych, wykona odpowiedni i dopasowany projekt graficzny, dokona optymalizacji do dobrej współpracy z wyszukiwarkami, podpowie wiele ciekawych rozwiązań, dobierze najbardziej odpowiednia technologię do danej realizacji i będzie stanowić wsparcie po uruchomieniu strony. To przy cenie profesjonalnej strony www, która w przypadku większości witryn firmowych zamyka się w przedziale cenowym 3000 – 6000 zł netto.

Chciałbym zamówić stronę internetową ale nie wiem jaką wybrać opcję.

W przypadku stron internetowych dla firm to mamy 2 opcje do wyboru :

1. Strona internetowa połączona z systemem zarządzania treścią CMS.
2. Strona internetowa bez systemu.

Pierwszy wariant strony www jest przeznaczony dla firm, w których występują częste (przynajmniej kilka razy w roku) zmiany treści, aktualności, promocji, galerii zdjęć czy dochodzą nowe działy podstrony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż w każdej chwili mogą Państwo samodzielnie dokonać aktualizacji strony poprzez łatwy w obsłudze panel administracyjny. Eksploatacyjnie jest to również tańszy wariant, ponieważ nie trzeba zlecać aktualizacji treści. W chwili obecnej większość firm decyduje się na to rozwiązanie.
Statyczna strona internetowa bez systemy CMS jest przeznaczona dla firm, które nie będą potrzebowały dokonywać częstych zmian treści na stronie www oraz będą zawierały niewiele podstron. Obecnie dość rzadko jest ten wariant wybierany przez naszych Klientów.

Czy będę mógł na mojej stronie internetowej samodzielnie edytować treść?

Oczywiście że tak . Nasza agencja interaktywna opracowała własny system zarządzania treścią CMS, który jest integrowany z większością tworzonych przez nas stron internetowych. Dzięki temu systemowi mogą Państwo w każdej chwili w bardzo łatwy sposób zaktualizować i rozbudować stronę, dodać nowe zdjęcia, pliki do pobrania, aktualności.

Czy będę mógł samodzielnie rozwijać stronę poprzez dodawanie nowych podstron?

Tak nasz CMS poza modyfikacją treści pozwala na dodawanie nowych podstron oraz całych grup podstron, swobodne zarządzanie ich kolejnością, ukrywanie ich kiedy nie są potrzebne, publikowanie w odpowiednio zdefiniowanym terminie, dodawanie aktualności lub grup aktualności. Jest to bardzo elastyczne narzędzie pozwalające na zarządzanie firmową stroną www czy dużym portalem internetowym.
Dopiero co założyłem firmę czy najpierw mam zrobić stronę internetową, a później logo?
Sugerujemy aby wykonanie strony internetowej stanowiło 2 etap. Gdyż najpierw należy opracować identyfikację wizualną firmy zawierającą logotyp, barwy firmowe, papier firmowy, wizytówki ewentualnie reklamy zewnętrzne, ulotki i foldery . Identyfikacja wizualna stanowi fundament do tworzenia materiałów reklamowych, które powinny być w ścisły sposób z nią powiązane. Oczywiście służymy pomocą przy opracowaniu logo, barw firmowych i innych materiałów graficznych.

Ile otrzymam projektów graficznych strony internetowej?

Po dokładnych ustaleń co do charakteru strony, układu, kolorystyki, sposobu nawigacji, nasi graficy opracowują 1 projekt graficzny. Dlaczego tylko 1? Wolimy w ramach przewidzianego czasu na wykonanie projektu skupić swoje siły na stworzeniu 1 dobrego i w pełni dopracowanego projektu, który godnie będzie prezentował Państwa firmę w Internecie, co jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż 2-3 słabszych wariantów do wyboru. Oczywiście przedstawiony projekt nie stanowi ostateczności i możemy go modyfikować, zmieniać kolorystykę, rozkład elementów. Jeżeli jednak okaże się że projekt graficzny nie trafi w Państwa gust, możemy wykonać jeszcze 1 propozycję.

Czy wasza agencja interaktywna udziela wsparcia technicznego po zakończeniu i uruchomieniu strony internetowej?

Tak. Po wykonaniu i uruchomieniu strony, zawsze mogą Państwo liczyć na naszą pomoc, doradztwo techniczne, marketingowe, zaktualizowanie strony, czy w przyszłości jej przebudowę. Wielu z naszych klientów co kilka lat zamawia u nas nowe wersje strony. Co świadczy o tym że, są zadowoleni z naszych usług.
Czy wasza agencja interaktywna zajmuje się również opieką serwisową i administracją strony www?
Tak. Jeżeli jest taka potrzeba możemy zająć się systematyczną opieką nad stroną internetową, jej aktualizacją, rozbudowywaniem, dodawaniem nowych funkcji.

Czy projektujecie strony tylko dla firm na terenie Szczecina i okolic?

Większość wykonanych stron www była zamówiona przez firmy ze Szczecina. Natomiast swoich działań nie ograniczamy wyłącznie do szczecińskiego rynku. Realizujemy strony dla Klientów z całej Polski jak i Europy. Dotychczas pracowaliśmy dla klientów Niemiec, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii i oczywiście z Polski.

W jakich technologiach tworzycie strony internetowe?

Przy projektowaniu strony www zawsze dobieramy technologii, które będą najbardziej odpowiednie do danego projektu. Nie ograniczamy się do konkretnych rozwiązań i nie boimy się wykorzystywać nowych jeżeli zostały już wcześniej przez nas sprawdzone. Konkretnie są to: Framework opracowany w naszej firmie, PHP w wersji 5, MySQL w wersji 5, CSS, JavaScript, Ajax, Flash w połączeniu z ActionScript, Flex. Ponadto mamy opracowane własne systemy takie jak CMS, sklep internetowy, newsletter, portal treściowy, portal ogłoszeniowy, system intranetowy.

Chciałbym przebudować swoją stronę internetową czy jest to możliwe?

To czy uda się przebudować stronę internetową zależy od tego jak została techniczne zbudowana i jakie są oczekiwane zmiany. Tak prawdę mówiąc to w wielu przypadkach nie opłaca się przebudowywać starych stron, gdyż nakład pracy i koszt może być większy niż w przypadku stworzenia nowej strony. Aby ocenić możliwość przebudowy strony musimy najpierw przeanalizować kod źródłowy strony.

Ile trwa tworzenie stron internetowych?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie gdyż, czas realizacji każdej strony internetowej jest szacowany indywidualnie i zależy od wielu czynników. Po ustalaniach co do przyszłej strony www i dokładnej analizie przedstawiamy Państwu termin realizacji.

Czy wykonujecie strony w innych językach niż polski?

Tak realizujemy strony w różnych językach. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami, którzy wykonują tłumaczenia zwykłe, przysięgłe oraz techniczne. Dotychczas wykonaliśmy strony w językach: niemieckim, angielskim, norweskim, czeskim, słowackim, rosyjskim, szwedzkim, francuskim, włoskim

Nie mam czasu na opracowanie tekstów na stronę internetową czy mogę liczyć pomoc waszej agencji interaktywnej?

Tak. Oferujemy usługi copywritingu, polegające na kompleksowym opracowaniu tekstu do stron internetowych, jednak mimo tego Państwa zaangażowanie i tak będzie potrzebne do udzielenia informacji naszemu specjaliście od copywritingu oraz przeanalizowaniu tekstu i przedstawieniu ewentualnych uwag.

+48 501 705 751