mapa strony       kontakt
inny wymiar internetu
linia

Systemy zarządzania treścią CMS


Obecnie Internet stanowi jedyna formę przekazu w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu najnowszych narzędzi informatycznych możesz szybko przekazać informacje swoim klientom lub partnerom biznesowym. Wystarczy w 5 minut zaktualizować samodzielnie treść na Twojej stronie internetowej.

Czym jest system zarządzania treścią CMS?

System zarządzania treścią CMS jest łatwą w obsłudze aplikacją internetową przeznaczoną do samodzielnej modyfikacji i rozbudowy treści na stronie www. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego możesz samodzielnie edytować treść strony internetowej, dodawać nowe podstrony, zdjęcia, materiały multimedialne (filmy, animację, muzykę).

Elementy systemu zarządzania treścią CMS

Podstawowymi składnikami systemu zarządzania treścią CMS (Content Management System), niezbędnymi do właściwego zarządzania strona internetową, są następujące moduły:

  • Edytor tekstu - system posiada wbudowany edytor tekstu (podobny do worda), który umożliwia: formatowanie tekstu: pogrubianie, podkreślanie, wyrównywanie, justowanie, zmianę wielkości czcionki oraz jej koloru, stosowanie wypunktowania. Dodawanie i zarządzanie zdjęciami na stronie, plikami do pobrania, tabelami, przypisów, symboli, filmami, animacjami.
  • Zarządzanie strukturą - dodawanie i modyfikacja menu na stronie (kategorii i podkategorii).
  • Galeria zdjęć - wprowadzanie i modyfikowanie galerii zdjęć, grupowanie zdjęć, automatyczne zmniejszanie do kilku rozmiarów (miniatura i powiększenie), definiowanie miejsca wyświetlenia galerii na stronie.
  • Pliki do pobrania - zarządzanie plikami do pobrania, porządkowanie plików w katalogach.
  • Nowości i aktualności - dodawanie i modyfikacja aktualności i nowości na stronie internetowej. Przypisanie tekstu i zdjęcia.
  • Reklamy - dodawanie grafik reklamowych i banerów na stronie głównej lub w innym zdefiniowanym miejscu.
  • Katalog produktów - zamieszczanie produktów w zindeksowany sposób. Ze względu na różną specyfikę prezentacji produktów jest on dostosowywany do indywidualnych potrzeb firmy.
  • Wspomaganie pozycjonowania - system zawiera wbudowane mechanizmy, które wspomagają proces pozycjonowania strony i podstron w wyszukiwarkach internetowych poprzez tworzenie odpowiednich nazw podstron, definiowanie metatagów, tworzenie odpowiednich nagłówków, stosowanie linków tekstowych, zastosowanie odpowiedniej mapy strony i wiele innych mechanizmów.
  • Możliwości rozbudowy - system zarządzania treścią CMS posiada możliwość rozbudowy o inne moduły, które były by potrzebne na stronie. W przypadku zaistnienia takiej potrzeby możemy je stworzyć i dołączyć do systemu.

linia